جشن بزرگ عید سعید فطر


جشن بزرگ عید سعید فطر

با اجرای مهسا ایرانیان
کنسرت زنده با صدای متین صفرپور
و اجرای پر هیجان کارناوال شادی
پنجشنبه ۲۴ خرداد از ساعت ۱۷ الی ۲۰:۳۰
در تله کابین رامسر
منتظر حضور سبزتان هستیم

 پسندیدم
فاز دوم نوربرت راه اندازی شد
اکنون نوربرت افتخار دارد با وسعتی حدود ۳۰۰۰ متر مربع در ۳ طبقه با ارائه پوشاک مردانه ، زنانه ، بچه گانه و لوازم خانگی در خدمت خانه و خانواده ایرانی باشد .
فاز اول فروشگاه نوربرت در مجتمع رفاهی تفریحی شهر سبز رامسر ( تله کابین رامسر ) در روزهای آغازین سال ۹۶ در زیربنایی به وسعت ۱۲۰۰متر مربع افتتاح گردید و فاز دوم آن نیز در نوروز ۱۳۹۷ در۲ طبقه و زیزبنای بالغ بر ۱۸۰۰ متر مربع افتتاح و راه اندازی گردید.
خرسندیم که توانسته ایم در پاسخ استقبال شما ، توسعه را پیشه راهمان سازیم.
 پسندیدم

مجتمع رفاهی تفریحی شهرسبز رامسر به اطلاع می رساند علاوه بر ارائه پکیج های مختلف تخفیفی در قبال حضور تورهای گردشگری، استفاده از امکـانات مـشابه ارائه شده به اعضای محترم تور گردشگری را به صورت رایگان در اختیار لیدرهای تورهای گردشگری و رانندگان تورهای گردشگری قرار می دهد.

 پسندیدم
علما و مشاهیر مازندران

مشاهیر و علما

سرزمین مازندران از دیرباز مهد دانش،دین و خرد به شمار می رفته.علما،عرفا و شعرای ممتاز و بلند پایه ای در این قسمت از گیتی پا به عرصه حیات گذاشتند و هر یک در زمان خود مایه پیشرفت و افتخار بوده اند.در اینجا تنها به ذکر نام آنها اکتفامی کنیم.

محمد بن جریر طبری

(دانشمند-در سال ۲۲۴ ه.ق در آمل متولد شد-دارای کتابهای تفسیر قرآن و تاریخ ایران می باشد.)

محمد بن جریربن رستم جریر طبری

(فقیه-دارای کتابهای المسترشد در امامت، ایضاح و حدود النعل بالنعل)

علی بن سهل بن ربن طبری

(پزشک،-دارای کتابهای فردوس الحکمه، ارفاق الحیوه، تحفه الملوک، منافع الاطمعه، حفظالصعه، ترتیب الاغذیه و… پزشک مذبور در فلسفه و ادب و علوم طبیعی نیز مهارت داشت.)

علامه میر حیدر آملی

(علامه-دارای کتابهای جامع الاسرار و منبع الانوار و قصص الخصوص و …)

امیر علی مازندرانی

(شاعر- کتابی با نام دیوان دارد.)

ابو عبدالله طبری

(دانشمند-آثار او عبارتند از: احادیث، فضایل حضرت امیرالمومنین، کتاب الوصول الی معرفه الاصول و کتاب الکشف.)

عمادالدین طبری

(تالیفات او عبارتند از: شرح مسایل الذریعه، بشاره المصطفی الشیعه المرتضی، معارف الحقایق، نهج الفرقان و تحفه الابرار و…)

قاضی حجیم آملی

(عالم و شاعر)

سیدرکن الدین آملی

(عالم-تالیفاتی از جمله: زیج جامع سعیدی، کتاب اسطرلاب در پنجاه باب.)

طالب آملی

(شاعر- استاد در منطق و حکمت و عرفان و هیات و هندسه و بر دانشمندان هم عصر خود برتری داشت. دیوان خطی او در کتابخانه مجلس شورای اسلامی موجود است. این شاعر بلند آوازه ملک الشعرای دربار جهانگیر، امپراتور هندوستان بوده است.)

صوفی آملی

(شاعر-بیشتر دوران شاعری خود را در هند گذرانده و در همانجا در گذشت. او مردی وارسته و عارف مشرب بود. در اوان جوانی از زادگاهش به شیراز رفت.)

نیما یوشیج

(شاعر-پدر شعر نو ایران است و از آثار معروف او می توان به: خانواده سرباز، افسانه، ماخ اولا، مانلی، شعر من، شهر شب و شهر صبح اشاره کرد.)
از دیگر علما، دانشمندان و بزرگان این خطه می توان به:

مرزبان بن رستم، شیخ طبرسی، ابوالعباس قصاب آملی، قمری آملی، ستی النسا بیگم آملی، سعید العلما، عباس شایان، شریف العلما، شریف، محمد تقی آملی، رضوانی، احمد اخگر، قادی،قصاب، نوایی، داعی الاسلام (وندیداد را از اوستایی به فارسی ترجمه کرد)

 

رجبعلی لاریجانی، سید رضی لاریجانی، علامه شمس الدین آملی، سید ظهیر الدین مرعشی، مولانا اولیا الله آملی، ابن اسفندیار، افراسیاب چلاوی، ملا علی نوری، میرزا هاشم آملی (مرجع تقلید شیعیان جهان)، آیت الله تسخیری (دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب)، امیر پازواری، محمد تقی صاحب، دکتر پرویز ناتل خانلری، خرم کجوری، محمد بن علی بن شهر آشوب، ابو احسن علی بن سهل بن ربان طبری (زکریای رازی نزد وی طب را آموخت)، اسمعیل مهجوری، علی پیروزه، پروفسور مهدی نوری (جراح عمومی و ارولوژیست- مقیم آلمان) و … از علمای معاصر هم می توان به حضرت آیت الله حسن زاده آملی (استاد نجوم و ادیب) و حضرت آیت الله جوادی آملی (عالم معروف و از ادبا و افاضل و مفسر کبیر قرآن مجید) اشاره کرد.

 پسندیدم
سوغاتی های مازندران

سوغات  بومی مازندران

گلیم بافى، جاجیم بافى، ظروف سفالى، ظروف و مجسمه هاى چوبى و نمدبافى از مهمترین صنایع دستى استان مازندران محسوب می شود.که عمدتا در نواحى کوهستانى استان تولید و در سراسر منطقه عرضه میشوند.

در این میان محصولات چوبى و نمدبافى از شهرت بیشترى برخوردارند.برنج، مرکبات، مرباها و ترشیجات از مهمترین مواد غذایى هستند که بعنوان سوغات مازندران محسوب میشوند.

 پسندیدم